ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ
Πουλιλιός Ευάγγελος του Δημητρίου - Δήμαρχος Σουφλίου

Δήμαρχος
Γεννήθηκε στα Λάβαρα του Δήμου Ορφέα το έτος 1957 .
Είναι απόφοιτος Λυκείου Σουφλίου και της Σχολής Τουριστικών Επαγγελμάτων Αλεξανδρούπολης. Μετά την στρατιωτική του θητεία και κατά την περίοδο 1981 – 1989, εργάσθηκε ως Manager – Γενικός Διευθυντής τεχνικής κατασκευαστικής εταιρίας πανελλαδικής εμβέλειας με έργα σε όλη την Ελλάδα ( Λάρισα – Βόλο – Λιβαδειά – Αγρίνιο – Έβρο – Λαμία ).
Το έτος 1990 ασχολείται για πρώτη φορά με τα κοινά. Θέτει υποψηφιότητα στις Κοινοτικές εκλογές και εκλέγεται για πρώτη φορά Πρόεδρος της Κοινότητας Λαβάρων. Εξελέγη επί δύο τετραετίες Πρόεδρος της Κοινότητας Λαβάρων (1991–1994 & 1995–1998) και στην συνέχεια επί τρεις τετραετίες Δήμαρχος του Καποδιστριακού Δήμου Ορφέα (1999-2002, 2003-2006 & 2007-2010).
Αναδείχθηκε νικητής των Δημοτικών Εκλογών του Νοεμβρίου του 2010 και εξελέγη Δήμαρχος του νέου Καλλικράτειου Δήμου Σουφλίου για την περίοδο 2011-2014.
Διετέλεσε πρόεδρος του ΤΟΕΒ Λαβάρων για 8 χρόνια . Ως Δήμαρχος, διετέλεσε αντιπρόεδρος της ΤΕΔΚ Ν. Έβρου για τέσσερα χρόνια , από το 2003 έως το 2006 και από το 2006 μέχρι το 2010 ως μέλος του Δ.Σ. της ΤΕΔΚ Ν. Έβρου, μέλος του Περιφερειακού Συμβουλίου της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης για οκτώ συνεχή έτη καθώς επίσης και μέλος της επιτροπής Νέων Τεχνολογιών και Τοπικής Διακυβέρνησης της ΚΕΔΚΕ.
Είναι μόνιμος κάτοικος Λαβάρων, το κύριο επάγγελμά του είναι αγρότης, είναι παντρεμένος με την Παπαδοπούλου Σουλτάνα και έχει μια κόρη και ένα γιο.

Διατελέσαντες Δήμαρχοι Σουφλίου

ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΑΠΟ ΕΩΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΡΙΚΑΣ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 12/1/… 25/9/1920
ΧΡΗΣΤ. ΓΚΥΡΤΖΗΣ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 25/9/1920 1/9/1922
ΠΑΝ. ΧΑΡΑΜΠΑΡΑΣ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 2/9/1922 3/12/1922
ΔΗΜ. ΤΕΡΖΟΥΔΗΣ ΜΕ ΑΝΑΘΕΣΗ ΔΗΜΑΡΧΩΝ 4/12/1922 7/3/1923
ΧΡΗΣΤ. ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 15/3/1923 14/11/1923
ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΑΟΥΛΑΣ ΜΕ ΑΝΑΘΕΣΗ ΔΗΜΑΡΧΩΝ 15/11/1923 15/3/1924
ΑΠΟΣΤ. ΚΑΛΠΑΚΑΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 16/3/1924 31/8/1929
ΝΕΟΦ. ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 1/9/1929 18/8/1932
ΔΗΜ. ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗΣ ΜΕ ΑΝΑΘΕΣΗ ΔΗΜΑΡΧΩΝ 19/8/1932 7/10/1932
ΠΑΝ. ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΜΕ ΕΜΜΕΣΗ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 8/10/1932 30/3/1934
ΑΠΟΣΤ. ΚΑΛΠΑΚΑΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 3/4/1934 18/3/1935
ΧΡΗΣΤ. ΤΣΟΥΛΟΥΒΗΣ ΜΕ ΑΝΑΘΕΣΗ ΔΗΜΑΡΧΩΝ 18/3/1935 4/4/1935
ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΝΑΝΟΣ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 5/4/1935 4/6/1936
ΑΠΟΣΤ. ΚΑΛΠΑΚΑΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 5/6/1936 27/6/1938
ΠΑΣΧΑΛ. ΝΑΝΟΣ ΜΕ ΕΜΜΕΣΗ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 3/7/1938 4/3/1939
ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΝΑΝΟΣ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 5/3/1939 3/8/1942
ΣΤΑΜ. ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 4/8/1942 29/8/1942
ΠΑΝ. ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 30/8/1942 4/8/1943
ΓΕΩΡΓ. ΚΑΨΑΛΙΔΗΣ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 5/8/1943 13/8/1944
ΑΠΟΣΤ. ΤΣΙΑΜΙΤΑΣ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 13/8/1944 4/9/1944
ΤΡΙΑΝΤ. ΜΟΥΧΛΙΑΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 4/9/1944 6/4/1945
ΑΠΟΣΤ. ΚΑΛΠΑΚΑΣ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 7/4/1945 30/7/1946
ΜΑΡΓ. ΜΑΛΛΙΤΟΣ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 31/7/1946 21/12/1948
ΧΡ. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 21/12/1948 31/8/1950
ΧΑΡΑΛ. ΧΑΤΖΗΚΥΡΗΣ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 1/9/1950 4/6/1951
ΧΡΗΣΤ. ΓΚΑΡΓΚΑΝΑΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 5/6/1951 1/10/1953
ΠΑΝ. ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΜΕ ΕΜΜΕΣΗ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 2/10/1953 20/11/1954
ΠΑΝΑΓ. ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 21/11/1954 20/8/1957
ΓΕΩΡΓ. ΚΑΨΑΛΙΔΗΣ ΜΕ ΑΝΑΘΕΣΗ ΔΗΜΑΡΧΩΝ 21/8/1957 20/10/1957
ΔΗΜΗΤΡ. ΜΟΚΑΛΗΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 20/10/1957 29/7/1958
ΣΤΑΜ. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥΜΗΣ ΜΕ ΑΝΑΘΕΣΗ ΔΗΜΑΡΧΩΝ 29/7/1958 17/8/1958
Π. ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 18/8/1958 29/5/1959
ΔΗΜΗΤΡ. ΣΕΪΤΑΝΙΔΗΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 29/5/1959 22/2/1964
ΛΑΜΠΡ. ΚΑΛΦΑΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 23/2/1964 5/8/1964
ΕΛΕΥΘΕΡ. ΚΑΚΑΛΗΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 15/8/1964 31/12/1968
ΕΛΕΥΘΕΡ. ΚΑΚΑΛΗΣ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 1/1/1969 19/9/1974
ΑΙΜ. ΔΗΜ. ΠΑΛΤΖΟΓΛΟΥ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 19/9/1974 29/5/1975
ΔΗΜΗΤΡ. ΜΟΥΤΛΙΑΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 30/5/1975 31/12/1976
ΔΗΜΗΤΡ. ΜΟΥΤΛΙΑΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 1/1/1979 31/12/1982
ΠΑΥΛΟΣ ΦΥΛΛΑΡΙΔΗΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 1/1/1983 31/12/1986
ΠΑΥΛΟΣ ΦΥΛΛΑΡΙΔΗΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 1/1/1987 31/12/1990
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΤΣΑΝΗΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 1/1/1991 31/12/1994
ΠΑΣΧ. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 1/1/1995 31/12/1998
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΤΣΑΝΗΣ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 1/1/1999 31/12/2002
ΜΗΝΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 1/1/2003 31/12/2006
ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΚΑΚΑΛΗ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΔΗΜΑΡΧΟΣ 1/1/2007 31/12/2010